
Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára beszédet mond a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) Szőlészeti és Borászati Intézetének termékbemutatóján a MATE Budai Campusán 2025. február 14-én. MTI/Bruzák Noémi
A kormány által eszközölt átalakítások részeként távozik Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium eddigi államtitkára. A döntés hátterében a vidékfejlesztési támogatások kifizetésének lassú üteme állhat.
Sulyok Tamás köztársasági elnök hétfőn felmentette Feldman Zsoltot az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkári tisztségéből. Feldman 2019 óta töltötte be ezt a pozíciót.
A Magyar Közlönyben megjelent hivatalos közlemény szerint az államtitkár menesztése a miniszterelnök javaslatára történt.
A változás egybeesik Orbán Viktor miniszterelnök legutóbbi bejelentésével, amely szerint a kormány 2025-öt a vidék fejlődésének mérföldkövének tekinti.
A kormányfő múlt heti nyilatkozatában új támogatási programokat hirdetett meg, amelyek célja a falvak fejlődésének felgyorsítása. A tervek között szerepel a kisboltok és vendéglátóhelyek hárommillió forintos támogatása, templomfelújítások finanszírozása, valamint új bankautomaták telepítése a kétezer fő alatti településeken.
Az Agroinform információi szerint, Feldman menesztése összefügghet azzal, hogy a vidékfejlesztési források elosztása nem haladt megfelelő ütemben. A kormány számára kiemelt prioritás, hogy a 2026-os országgyűlési választások előtt a támogatások időben és hatékonyan jussanak el a címzettekhez, ezért dönthettek az államtitkár leváltása mellett – vélik a mezőgazdasági szakportál.
A következő időszakban várhatóan új szakember veheti át Feldman helyét, akinek feladata lesz a vidékfejlesztési programok gördülékeny megvalósítása és a támogatások gyorsabb kiutalása – tették hozzá.
MTI
Népszerű cikkek a rovaton belül
Új kiadvány a toxinfertőzés megelőzéséért
Folytatódott a talajok feltöltődése
Az idén is félmilliónyi kiskertben termelnek zöldséget saját célra
A terméshozamok előrejelzését és a növénybetegségek azonosítását segítő kutatási program indult
Jelentősen nőtt a hazai növényházi zöldségtermesztés minősége és versenyképessége
Új lehetőség a gazdálkodók számára az ökológiai célú vízpótlás
Magyar fejlesztésű technológia segítheti a gombatermesztést
Új gabonafajták előállítását szolgáló génszerkesztési eljárást fejlesztettek
Jövő héten kezdődik a dohánytermesztési szerződések megkötése az ULT-nél