
Fotó: kavosz.hu
Elindul a hazai kkv-szektor versenyképességének elősegítését és tartós növekedési feltételeinek megteremtését szolgáló államilag támogatott hitelprogram, a Széchenyi Kártya Program MAX, a konkrét hitelkérelmeket várhatóan e hét közepétől lehet benyújtani a területi kereskedelmi és iparkamarák, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) és a Kavosz Zrt. irodáiban – közölte a programot koordináló Kavosz Zrt. az MTI-vel.
Közleményben a Kavosz hangsúlyozta, a kormány fontosnak tarja, hogy folyamatosan biztosítsa a Széchenyi Kártya Program keretében a kis- és középvállalkozásoknak a kedvező feltételrendszerű, támogatott finanszírozási forrásokat, és a kkv-szektor továbbra is a legalacsonyabb kamatok mellett juthasson forráshoz.
A Széchenyi Kártya Program MAX hitelei továbbra is kamatozással, évi 0,5-3,5 százalék nettó kamatszinten, a program üzletszabályzatában rögzített egyéb díjtételek mellett érhetők el. Kiemelték, a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX keretében bevezették a Széchenyi Energiakártyát, amelyet az energiaválság által érintett vállalkozások igényelhetnek egyéves futamidővel, és a normál folyószámlahitelrészhez képest még kedvezőbb, évi fix 1 százalék nettó kamattal.
A Széchenyi Likviditási Hitel MAX szabad felhasználású forgóeszközhitel a vállalkozás működéséhez szükséges forgóeszköz beszerzések finanszírozására a hitel hitelkiváltásra is felhasználható.
A Széchenyi Beruházási Hitel MAX szinte minden beruházási hitelcél finanszírozására alkalmas, az agrárszektorban is, a Széchenyi Lízing MAX hitelt a pénzügyi lízingügyletek finanszírozására lehet fordítani.
További információk és a részletes igénybevételi feltételek a www.kavosz.hu oldalon érhetők el – tájékoztatott a Kavosz Zrt.
MTI
Fotó: kavosz.hu
Népszerű cikkek a rovaton belül
Évi 80-100 milliárd forinttal növelhetik az jövedelmet az öntözésfejlesztési támogatások
Kamarai kisokos segíti a gazdaságátadásban érintett termelőket
Élelmiszeralapanyag-vizsgálati fejlesztéssel léphet a nemzetközi piacra egy magyar cég
Sertéstenyésztés fejlesztésére kapott 611 millió forint támogatást a Vitafort és a MATE konzorciuma
A csemegeszőlő lehet a klímaváltozás egyik nyertese
Kína átmeneti dömpingellenes intézkedéseket vezet be az unióból importált borpárlatokra
Akár évi 160 milliárd forinttal bővülhet az agrárium jövedelme a beruházási pályázatok révén
Magyar vállalat az EBRD agrárzöldítési versenyének nyertesei között
Rekord kárkifizetések várhatók az idei viharszezonban