
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja az engedélyezett felnőttképzési intézmények figyelmét, hogy mostantól jelentkezhetnek a pilóta nélküli légijárműves (drónos) növényvédelmi alapképzés megszervezésére és lebonyolítására. A kijelölés folyamatosan történik, annak feltételeiről és a programkövetelményről a Nébih honlapján tájékozódhatnak az érdeklődők.
A légi permetezésre vonatkozó jogszabály módosításával létrejött az a korszerű jogszabályi környezet, amely immár Magyarországon is lehetővé teszi a növényvédő szerek drónokkal történő kijuttatását, egyúttal összefoglalja a tevékenység elvégzéséhez szükséges képzettségi, adminisztrációs és műszaki előírásokat.
Mindezek alapján a Nébih várja azon felnőttképzési intézmények jelentkezését, amelyek megfelelő személyi és tárgyi feltételekkel rendelkeznek a növényvédelmi drónpilóta szakképesítés megszerzésére irányuló szakmai képzés megszervezéséhez és lebonyolításához.
Lényeges, hogy a felhívásra csak olyan intézmény jelentkezhet, amely engedélyezett felnőttképzési intézményként van nyilvántartva. A kijelölés feltételrendszeréről és eljárásrendjéről, valamint a részletes programkövetelményről a hivatal honlapján tájékozódhatnak a jelentkezők.
A Nébih a jelentkezéseket elsősorban e-mailben várja az nti@nebih.gov.hu címen, továbbá elfogadja postai úton (Nébih Növény-, Talaj- és Agrárkörnyezet-védelmi Igazgatóság, 1537 Budapest Pf. 407.) is. Ezt követően a jelentkezőket rögzíti az elektronikus nyilvántartásban, amelyről minden esetben hivatalos értesítést küld.
A képzések elindításával és a szakképzett növényvédelmi drónpilóták kinevelésével, remélhetőleg mielőbb a magyar gazdák rendelkezésére állhat ez az új, pontosabb és célzottabb kijuttatást lehetővé tevő, környezetkímélő légi permetezési technológia.
(Nébih)
Népszerű cikkek a rovaton belül
A biogazdálkodás jövője Magyarországon
Hódinvázió keseríti meg a sárváriak életét
80 exportképes élelmiszeripari gyártó mutatkozik be az idei OMÉK-on
A mezőgazdaságban alkalmaz mesterséges intelligenciát egy izraeli startup
Sertésklónozásban látják a jövőt a kínaiak
Kékbúza-liszt és magyar rizstermékek a nürnbergi Biofach-on
Magyar fejlesztésű toxinvizsgáló forradalmasíthatja a gabonafélék ellenőrzését
Jön a PREGA! Még több tudás a precíziós gazdálkodásról
A Spinbetter bevezetése