
Fotó: Wolfgang Ehrecke / Pixabay
Meghirdették a tejtermelő szarvasmarha-állományok állatjóléti körülményeinek javítására irányuló új pályázati felhívást a KAP Stratégiai Terv keretei között. A támogatási kérelmek benyújtására 2025. január 13-tól 2025. február 13-ig tartó időszakban lesz lehetőség – közölte az Agrárminisztérium (AM) az MTI-vel.
A közlemény szerint a KAP-RD30-1-24 kódszámú, „Állatjóléti támogatás a tejtermelő szarvasmarha ágazatban” című, európai uniós társfinanszírozással megvalósuló pályázati felhívás – amely a KAP Stratégiai Terv keretei között valósul meg – alapvetően a Vidékfejlesztési Program részeként korábban már elérhető támogatási intézkedés folytatása, amely továbbra is a nőivarú tejtermelő szarvasmarhák általános jólétének javítását segíti elő.
Az AM az uniós agrártámogatások felhasználásának tervezése során hosszú évek óta tudatosan, a lehető legnagyobb mértében növeli a nagyobb hozzáadott értéket képviselő, állattenyésztéshez kapcsolódó támogatási konstrukciók számát és a kapcsolódó pénzügyi források nagyságát – írták.
Úgy folytatták, hogy a jelen támogatás konstrukciója az állatsűrűségre, a több gondozói felügyeletre, a preventív beavatkozásokra és fejési technológiára, illetve a takarmányozásra vonatkozó kötelező előírások által segíti az állatjóléti feltételek javulását, ugyanakkor a kedvezményezettek – a kötelező előírások mellett, azokkal együtt – a természetes körülmények biztosítására (mint választható előírás teljesítésére) is vállalást tehetnek.
A gazdálkodók – a 2025. január 1-jével induló 5 éves kötelezettségvállalási időszak alatt – a kötelező és választható előírások együttes betartásáért tehenek esetén akár állategységenként évi 284 euró, üszők és borjak esetén állategységenként évi 222 euró összegű, vissza nem térítendő támogatásban részesülhetnek – tették hozzá.
A felhívások és az azokhoz kapcsolódó tájékoztató anyagok, mellékletek az AM tematikus weboldalán, a https://kap.gov.hu felületen találhatók.
Megjegyezték, hogy ezt az oldalt érdemes folyamatosan nyomon követni, hiszen minden pályázati felhívással kapcsolatos információ, valamint változás itt érhető el.
MTI
Népszerű cikkek a rovaton belül
Sokadjára, az „50 éve nem így csinálták, nem ölték le az állatokat” témára
A száj- és körömfájás aránytalanul nagy szenvedéssel jár
Az összeesküvés-elméletek is nehezítik a járvány elleni küzdelmet
Továbbterjed a ragadós száj- és körömfájás
Megérkezett az állami támogatás a száj- és körömfájás miatt bajba jutott gazdáknak
További segítség a járvány sújtotta gazdáknak
Száj- és körömfájás: Válaszok a miértekre
A száj- és körömfájásról a szakértő szemével
Módosultak és kiegészültek a ragadós száj- és körömfájás járvány miatti intézkedések