Idén kedvezőbbé válnak a termeléshez kötött anyajuh támogatásának feltételei Magyarország KAP Stratégiai Tervének első módosításával. A két érdemi változásról már most, az egységes kérelem idei benyújtási időszakát és a kapcsolódó nemzeti jogszabályok megjelentését megelőzően fontos a gazdálkodók tájékoztatása – közölte az Agrárminisztérium (AM).
Április 1-jére változik a 100 napos birtokon tartási időpont kezdete. Míg 2023-ig a támogatási kérelemben bejelentett állatok birtokon tartási időszaka a támogatási kérelem szankciómentes benyújtására nyitva álló határidőt követő naptól kezdődött, addig 2024-től a birtokon tartás kezdő időpontja április 1-re módosul, jobban igazodva a juhok biológiai sajátosságaihoz. A birtokon tartási kötelezettség tehát már a kérelembenyújtási időszak előtt megkezdődik – ismertették a közleményben.
Hozzátették, a kérelmezett állat részt vehet kiállításon a támogatási jogosultság elvesztése nélkül. Az elismertség mellett a kiállítások lehetőséget biztosítanak a tenyészállatok széleskörű megismertetésére és piaci értékesítési lehetőségeinek bővítésére. Ezt elismerve, az idei évtől nem jelenti a birtokon tartási időszak megtörését, ha az állattartó hazai tenyészállat kiállításra szállítja a kérelemben szereplő állatot. Fontos ugyanakkor, hogy az állat végig a kérelmező tulajdonában maradjon, valamint gondoskodjon a juh mozgatásának szabályos bejelentéséről – tájékoztatott az Agrárminisztérium.
MTI
Népszerű cikkek a rovaton belül
A haltermelők az idei karácsonyi szezonra sem terveznek áremelést
Somogy vármegyét is elérte a madárinfluenza
Rohamosan terjed a vírus – Komárom-Esztergomban is azonosították a madárinfluenzát
Baranyát is elérte a madárinfluenza
Kiemelt figyelem a víziszárnyas-ágazaton
Fórumot tartottak a hazai gyapjúhasznosítás új lehetőségeiről
Bács-Kiskunnal már hat vármegyét érint a madárinfluenza-járvány
Neki köszönhető, hogy megmenekült a magyar mangalica
Újabb vármegyékben jelent meg a madárinfluenza, több tízezer állatot kényszervágnak