
Fotó: depositphotos.com
Csehországban továbbra is tilos kecskét, szarvasmarhát és sertést bevinni Magyarországról és Szlovákiából, az Ausztriát érintő korlátozást azonban kedden feloldották – közölte a cseh Állategészségügyi Kezelőség Prágában.
Ausztria esetében a korlátozás a Magyarországgal szomszédos Burgenland és Alsó-Ausztria tartományokat érintette. Tekintettel arra, hogy a megnevezett tartományokban eddig nem jelent meg a ragadós száj- és körömfájás a korlátozást a cseh hatóságok feloldották – ismertették.
Magyarország és Szlovákia esetében azonban a korlátozás továbbra is érvényben maradt, célja, hogy megakadályozza a ragadós száj- és körömfájás esetleges behurcolását cseh területre.
A cseh hatóság közlése szerint a kedden érvénybe lépett új döntés értelmében azonban már lehetséges lesz Magyarországról és Szlovákiából az olyan nem hőkezelt állati termékek behozatala, amelyeket bizonyíthatóan még a járvány megjelenése előtt készítettek. Magyarország esetében a március 3-a előtt készített termékekről van szó, Szlovákia esetében a március 20-a előttiekről. E termékek behozatalához a magyar vagy a szlovák állategészségügyi hivatal bizonylatára is szükség van.
A cseh-szlovák és a cseh-osztrák határátkelőkön továbbra is szigorúbb ellenőrzésre kell számítani, és folytatódik a 3,5 tonnánál nagyobb teherautók fertőtlenítése is.
MTI
Fotó: depositphotos.com
Népszerű cikkek a rovaton belül
Befejeződött a ragadós száj- és körömfájással fertőzött telepek felszámolása
Csongrád és Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében újabb baromfitelepeket érint a madárinfluenza
Az európai piac több mint felének kiszolgálására is elegendő a magyar tormatermés
A magyar fogyasztók a minőségi húsvéti sonkákat keresik
Magyar ételkülönlegességeket is lehet kapni a szingapúri Food and Hotel Asia kiállításon
Állattartók, figyelem!
A baromfifélék összeírását rendelte el a kormányhivatal Csongrád-Csanád vármegyében
Hitelmoratóriummal is segíti a kormány a ragadós száj- és körömfájás sújtotta gazdálkodókat
Nagy István: Itt tényleg az a tét, hogy a magyar állatállományt meg tudjuk-e védeni