
Fotó: Kiváló Minőségű Élelmiszer - KMÉ-védjegy / Facebook
Bár még csak néhány éve indult, egyre nagyobb népszerűségnek örvend a gyártók és a fogyasztók körében is a Kiváló Minőségű Élelmiszer védjegy. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a Felelős Élelmiszergyártók Szövetségével közös munkacsoportjaik révén folyamatosan dolgoznak a Nébih munkáját támogató ÉLBC Kft-vel az új pályázati felhívások kialakításán, így hamarosan tovább bővül a már meglévő termékkategóriák száma.
A Magyarországon bejegyzett 46 élelmiszer tanúsító védjegy közül az egyetlen, nemzeti minőségrendszerként is elismert védjegy a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ). A 2020-ban elindult tanúsító védjegy első pályázati felhívása 2020 februárjában jelent meg, fogyasztói tej és tejföl termékekre vonatkozóan. Védjegyhasználati joggal jelenleg 133 termék rendelkezik, amelyek közül 113 gyártói, 20 pedig kiskereskedelmi márkás élelmiszer.
A közlemény szerint a gyártók és fogyasztók körében is egyre népszerűbb védjegyet 14 kategóriában 50 féle termékre lehet elnyerni, ezek között van tejtermék, húskészítmény, pékáru, friss, feldolgozott és gyorsfagyasztott zöldség, valamint gyümölcs is.
A kamara a Felelős Élelmiszergyártók Szövetségével (FÉSZ) folyamatosan dolgozik az ÉLBC (Élelmiszerlánc-biztonsági Centrum Nonprofit) Kft.-vel az új pályázati felhívások kialakításán, a közeljövőben dúsított tésztából készült tartós péksütemények, uborka, rizs, zsemlemorzsa és sütőtök termékkörre nyílhat meg a pályázási lehetőség – írták.
Kiemelték, hogy a Magyarországon bejegyzett 46 élelmiszer tanúsító védjegy közül az egyetlen, nemzeti minőségrendszerként is elismert védjegy a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ). A 2020-ban elindult tanúsító védjegy első pályázati felhívása 2020 februárjában jelent meg.
Kitértek a védjegy arany fokozatára is, amelynek pályázati lehetőségét a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Termékmustra előzi meg. Ennek során a Nébih által koordinált laboratóriumi, valamint érzékszervi és csomagolástesztből álló vizsgálatsorozat történik, amelynek célja az adott termékkör szereplőinek összehasonlítása.
A KMÉ-védjegy használati jogát három évre kaphatják meg a gyártók és a forgalmazók. Ez idő alatt kötelező önellenőrzések és utóellenőrzések biztosítják, hogy a pályázó és a védjegyet viselő termék is a teljes védjegyhasználati ciklusban megfeleljen a tanúsítási követelményeknek – olvasható a kamara közleményében.
Népszerű cikkek a rovaton belül
80 exportképes élelmiszeripari gyártó mutatkozik be az idei OMÉK-on
A fekete berkenye mellékhatásai és ellenjavallatai
Több mint 2400 vetélytárs legyőzésével lett a Kövér Pálinkafőzde kajszija 2025 Legjobb pálinkája
63 kockázatos élelmiszer miatt intézkedtek Magyarországon
Élelmiszeralapanyag-vizsgálati fejlesztéssel léphet a nemzetközi piacra egy magyar cég
Kolbásztök receptek
Medvehagyma tartósítása
Húsüzemet függesztett fel a Nébih azonnali hatállyal
Paradicsomfajták befőzéshez