Uniós támogatással bővíti kapacitását a mezőgazdasági gépeket gyártó Güttler Kft. – tájékoztatta a vállalkozás az MTI-t.
A hódmezővásárhelyi székhelyű Güttler Kft.-t a német Güttler házaspár alapította 1996-ban, hogy gyártóbázist hozzanak létre Magyarországon, illetve közvetlenül értékesítsék a Németországban, Baden-Württemberg tartományban működő Güttler GmbH mezőgazdasági talajművelő és növényápoló gépeit a közép-európai piacon, nyújtsanak technológiai tanácsadást, illetve szervizszolgáltatást az itteni termelőknek.
A 207 millió forintos uniós támogatással megvalósuló, 296 millió forintos összköltségvetésű fejlesztési projekt célja, hogy növeljék a termékek variálhatóságát, illetve növeljék a termelés kapacitását és hatékonyságát.
A gépparkfejlesztés részeként üzembe állítanak egy fiber-lézer sík és cső vágógépet. A CNC-lézervágó berendezéssel olyan alkatrészeket tudnak majd gyártani, amit eddig lassabban, pontatlanabbul, bonyolultabban vagy egyáltalán nem tudtak előállítani. Egy újonnan működésbe álló robot a kisebb és közepes sorozatok reproduktív gyors sorozatgyártására lesz alkalmas. Rendkívül egyszerű programozhatóságnak és intuitív kezelhetőségnek köszönhetően egyszerűbbé válik a hegesztés, tehermentesíthetők a munkatársak, optimalizálhatók az emberi és gépi erőforrások. A három új targoncával az anyagmozgatást végzik, az ívhegesztő robotrendszerek segítségével pedig automatizálják a hegesztést, mely jelentősen fokozza a termelékenységet és javítja az előállított termékek minőségét.
A tervek szerint 2023 őszére zárul a fejlesztés.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a mintegy nyolcvan alkalmazottat foglalkoztató Güttler Kft. tavaly – a 2020-asnál csaknem 20 százalékkal magasabb – 3,222 milliárd forintos értékesítésből származó nettó árbevételt ért el, amely 79 százaléka származott exportból. A vállalkozás adózott eredménye 2020-ban 215, tavaly 288 millió forint volt.
MTI
Népszerű cikkek a rovaton belül
A csemegeszőlő lehet a klímaváltozás egyik nyertese
Kína átmeneti dömpingellenes intézkedéseket vezet be az unióból importált borpárlatokra
Akár évi 160 milliárd forinttal bővülhet az agrárium jövedelme a beruházási pályázatok révén
Magyar vállalat az EBRD agrárzöldítési versenyének nyertesei között
Rekord kárkifizetések várhatók az idei viharszezonban
Budapesten tanácskoznak a világ legnagyobb ipari paradicsom feldolgozói
Átadták a Talentis Agro Zrt. új, 1,7 milliárd forintból megépült öntözőtelepét
Minimális áremelkedés várható a dísznövények piacán
Az új vidékfejlesztési pályázatok ismét lendületet adhatnak az növényházi zöldségtermesztésben tervezett beruházásoknak