
Sárguló, a szárazság miatt alig fejlõdõ kukorica a Hajdú-Bihar megyei Hajdúszovát térségében 2022. július 18-án. Az Országos Meteorológiai Szolgálat közleménye szerint a tavalyi év is száraz volt hazánkban, majd idén ez tovább folytatódott és most is tart a csapadékszegény idõjárás. A legsúlyosabb aszály az Alföld középsõ és tiszántúli részén van. MTI/Czeglédi Zsolt
Az Európai Bizottság több mint 119 millió euró pénzügyi hozzájárulást javasolt hétfőn Bulgária, Németország, Észtország, Olaszország és Románia mezőgazdaságai számára, amelyek súlyosan megérezték az idén tavasszal és nyáron a szélsőséges időjárási jelenségeket.
A brüsszeli közlemény szerint a tervezett, összesen 119,7 millió eurónyi támogatásból a testület 10,9 millió eurót juttatna Bulgáriának, 46,5 millió eurót Németországnak, 3,3 millió eurót Észtországnak, 37,4 millió eurót Olaszországnak, és 21,6 millió eurót Romániának.
Az összeget az Európai Unió mezőgazdasági támogatási rendszeréből (KAP) bocsátanák az érintett tagországok rendelkezésére, és azokhoz a gazdákhoz jutna, akik elvesztették termékeik, így az ebből származó jövedelem egy részét.
A Bizottság javaslatát valamennyi tagállammal megvitatják, mielőtt a mezőgazdasági piacok közös szervezésével foglalkozó bizottság október 7-i ülésén döntenének a jóváhagyásáról.
Janusz Wojciechowski uniós mezőgazdasági biztos kiemelte: a mezőgazdászok „nincsenek egyedül a klímaváltozás elleni harcban”, számíthatnak az Európai Bizottság támogatására gazdaságuk és családjuk védelmében, valamint a jövőbeni kihívásokhoz történő alkalmazkodásban is.
MTI
Népszerű cikkek a rovaton belül
Folytatódott a talajok feltöltődése
Az idén is félmilliónyi kiskertben termelnek zöldséget saját célra
Hódinvázió keseríti meg a sárváriak életét
A terméshozamok előrejelzését és a növénybetegségek azonosítását segítő kutatási program indult
Jelentősen nőtt a hazai növényházi zöldségtermesztés minősége és versenyképessége
Óvatosan a gereblyével a tavaszi kertészkedéskor
Új lehetőség a gazdálkodók számára az ökológiai célú vízpótlás
Magyar fejlesztésű technológia segítheti a gombatermesztést
Új gabonafajták előállítását szolgáló génszerkesztési eljárást fejlesztettek